Buying an apartment 777x437 770x437 - پروسه خرید آپارتمان مناسب

پروسه خرید آپارتمان مناسب

پروسه خرید آپارتمان مناسب

تصمیم برای خرید آپارتمان

 

Saman724 564585 - پروسه خرید آپارتمان مناسب

 

طبق گفته اقتصاد روز، با دید کلی بر اقتصاد، مسکن بزرگترین دارایی خانوار به حساب می آید و تغییرات قیمت مسکن می تواند دارایی دارندگان مسکن را تا چند برابر افزایش دهد، به همین دلیل خرید آپارتمان و سرمایه گذاری در امر  خرید مسکن در چند سال گذشته با افزایش بسیار زیادی مواجه بوده است.  متاسفانه بر عکس این موضوع نیز صادق است یعنی اجاره نشین ها در این شرایط و با توجه به تورم چند درصدی سالانه مبلغ اضافه تری از حقوق خود را با اجبار صرف هزینه های مربوط به اجاره و یا حمل و نقل اثاثیه به مسکن استیجاری و … می کنند، به همین دلیل در سال های گذشته دغدغه بسیاری از مستاجرین خرید آپارتمان بوده است.

 

مقدمات خرید آپارتمان مناسب

به طور قطع هزینه ای که بابت خرید آپارتمان صرف می کنید حجم بسیار زیادی از اندوخته شما را شامل می شود. بنابراین نبایستی در هنگام خرید آپارتمان با عجله و بدون برنامه ریزی عمل کنید. برای خرید آپارتمان مناسب بایستی گام های محکمی بردارید. به همین دلیل بهتر است ابتدا معیارهای خود را روی کاغذ آورده و الویت بندی کنید. این که چه مواردی برای شما از نظر اهمیت در درجه اول هستند با رضایت شما نسبت به آپارتمان خریداری شده نسبت مستقیم خواهد داشت. با نوسانات موجود بر تورم ایران و افزایش بیش از پیش آن خرید آپارتمان مناسب، کاری نیست که سالی یک یا دو بار انجام دهید و معمولاً پروسه ای طولانی مدت دارد، بنابراین بهتر است از ابتدا گام های خود را درست بردارید. از جمله اقداماتی که برای خرید آپارتمان مناسب می توانید انجام دهید، شامل موارد زیر هستند.

 

 1. بودجه واقعی خود را برای خرید آپارتمان مناسب تعیین کنید

 190914 should i buy a house20or20apartment Blog 1024x453 - پروسه خرید آپارتمان مناسب

 

این که بتوانید قاطعانه بگویید چه مبلغی در دست خواهید داشت، این مبلغ، تا چه تاریخی به دست شما خواهد رسید،  بسیار در تعیین منطقه و امکانات آپارتمان کمک خواهد کرد، حتی بهتر است در این مرحله به تخفیفی که ممکن است صاحب خانه به شما بدهد فکر نکنید، به این ترتیب می توانید تصمیم بهتری بگیرید، چرا که به هر حال هر آپارتمانی بعد از خرید احتیاج به تغییراتی هم دارد که اگر درصد تخفیف صاحب خانه در میان باشد می توانید این مبلغ را صرف هزینه های احتمالی کنید تا آپارتمان باب میل شما شود.

 1. قیمت خرید آپارتمان در بخش های مختلف شهر مد نظرتان را ارزیابی کنید

برای این کار به طور قطع نیاز دارید تا از یک مشاور قدرتمند که دید کلی به شهر محل زندگی شما دارد، کمک بگیرید. این مرحله بسیار حائز اهمیت است و می تواند به شما در داشتن آسایش و آرامش در آپارتمان تان کمک کند. در این جا به یک رسانه نیاز خواهید داشت که به اطلاعاتی از قبیل شرایط آب و هوایی منطقه و نوع ساخت بناها در مناطق مختلف شهر و مصالح به کار رفته در آن ها و نوع معابر موجود و شرایط محیطی و … منطقه ای که از نظر هزینه با مقدار بودجه شما تطابق داشته باشد، دسترسی پیدا کنید. سامانه قدرتمندی مانند سامان ۷۲۴ که به موجب داشتن اطلاعات کامل در زمینه مسکن و همه موارد مربوط به آن می تواند در این مرحله بسیار کارآمد عمل کند.

 1. یک آپارتمان ایده آل را تصور کنید

 

17 - پروسه خرید آپارتمان مناسب

مطالب دیگر: عوامل موثر بر ارزیابی دقیق قیمت آپارتمان

 

حالا با کمک سامان ۷۲۴ منطقه مورد نظر را که می تواند بهینه ترین انتخاب برای ساکن شدن و خرید آپارتمان مناسب باشد، پیدا کرده اید، اطلاعاتی راجع به محیط آن منطقه از جمله آرام و یا شلوغ و پر ترافیک بودن و شرایط آب و هوایی نیز دارید، سامان ۷۲۴ در این گام می تواند به شما کمک کند تا یک آپارتمان ایده آل از نظر ساخت را تشخیص دهید. اما علاوه بر ساخت بایستی موارد دیگر را که در میزان رضایت شما از آپارتمان محل سکونت تان تاثیر بگذارد را یاد داشت کنید، برای مثال چند طبقه و یا چند واحدی بودن، آسانسور داشتن، تعداد اتاق خواب ها و غیره… و به این ترتیب از میان گزینه های موجود اقدام به فیلتر کنید تا مواردی را که با معیارهای شما هم خوانی بیشتری داشته باشد را در درجه اول مورد بازدید قرار دهید تا به این ترتیب زمان را هم از دست ندهید. اما بهتر است لیستی از موارد دیگر نیز در دست داشته باشید تا در صورتی که با موارد مشاهده شده موافق نبودید، آن ها را نیز بررسی کنید.

 

 1. مواردی را که با موفقیت از فیلتر شما رد شده اند را مورد بازدید قرار دهید

بازدید از آپارتمان را بایستی در ساعتی از روز قرار دهید که احساس خستگی نکرده و با دقت به این کار بپردازید. مواردی که در هنگام خرید آپارتمان مناسب و در بازدید از آن بایستی مد نظر قرار بدهید می توانند شامل این موارد باشند:

 • دقت کنید که آپارتمان در کجا قرار گرفته است، آپارتمان هایی که در مجاورت اتوبان و خیابان های اصلی قرار دارند، به طور قطع با مشکل آلودگی صوتی مواجه هستند، در این صورت بایستی مطمئن باشید که در آپارتمانی که قصد خرید آن را دارید برای مبارزه با این مشکل اقداماتی صورت گرفته است، یا خیر
 • نسبت به امکانات و منابع مشاع دقیق باشید و مطمئن شوید که نحوه محاسبه هزینه های آب و برق و گاز و غیره چگونه است. از جمله مسائل ریز دیگری که بایستی به آن توجه کنید مثلاً میزان فشار آب در آپارتمان مد نظر شماست، اگر در طبقات بالا هستید بایستی بررسی کنید که ساختمان مجهز به پمپ آب می باشد یا نه و مسئله مهم تر این است که بایستی از این که در تاسیسات برق و گاز و … نکات ایمنی رعایت شده باشد، اطمینان حاصل کنید، و موارد حیاتی از این قبیل که سامان ۷۲۴ با داشتن تجربه در این زمینه قادر خواهد بود تا شما را از این نکات آگاه کند.
 • اگر درب ورودی ساختمان عرض بیشتری داشته باشد هنگام ورود و خروج اسباب و اثاثیه با مشکل کمتری مواجه خواهید بود. (حداقل ۱۱۰ سانتی متر معقول است.) در صورتی که عرض راه پله ها هم بیشتر باشد (حداقل ۹۰ سانتی متر) می تواند از مشکلات بعدی جلوگیری کند.
 • در صورتی که ساختمان مجهز به آسانسور باشد بهتر است آپارتمانی را خریداری کنید که در طبقات بالایی ساختمان قرار دارند، البته به جز آخرین طبقه، چرا که در این صورت رفت و آمد کمتر بوده و آرامش بیشتری ساکن خواهد بود.
 • معماری داخلی ساختمان از جمله مواردی است که نیاز به دقت بسیار زیادی دارد، شخصی باید در این زمینه شما را راهنمایی کند که اطلاعات کافی راجع به معماری ساختمان داشته باشد، در این زمینه سامان ۷۲۴ به موجب داشتن کارشناسان خبره در این امر قادر خواهند بود تا حتی جزئی ترین مسائل را نیز با شما در میان بگذارند.

 

 • دارا بودن امکاناتی از قبیل پارکینگ، موقعیت آن و داشتن بالکن، … را نیز بهتر است در نظر بگیرید.

و نکات بسیار مهم دیگر که بایستی با توجه به موقعیت آپارتمان مورد بررسی قرار گرفته شوند، که در این زمینه به یک کارشناس نیاز خواهید داشت تا شما را در مورد مسائلی که بایستی به آن ها اهمیت دهید، آگاه سازد، این کاری است که سامان ۷۲۴ برای شما انجام می دهد. بررسی هر آپارتمان با توجه به موقعیت فیزیکی و نکات ایمنی و آسایشی که بایستی در هنگام خرید آپارتمان به آن دقت کنید و از وجود آن ها اطمینان حاصل کنید.

 

 1. اقدام به خرید کنید

   

real estate agent holding house key to his client after signing contract agreement in office - پروسه خرید آپارتمان مناسب

بعد از بررسی آپارتمان های موجود بهتر است اقدام به مقایسه کرده و از یک مشاور مانند سامان ۷۲۴ در این امر کمک بگیرید، تا بتواند به شما در امتیاز دهی به آپارتمان های مورد بازدید قرار گرفته، کمک کند. این امر به شما در انتخاب نهایی کمک بسزایی خواهد کرد.


مطالب دیگر: کیفیت آپارتمان در تهران

نقش سامان ۷۲۴ در خرید آپارتمان

سامان ۷۲۴ دارای دامنه وسیعی از اطلاعات از آپارتمان ها در مناطق مختلف، شرایط محیطی و جوی مناطق مختلف شهر ها می باشد. این امر به شما در انتخاب درست منطقه کمک خواهد کرد، در گام بعدی سامان ۷۲۴ با داشتن اطلاعات کافی راجع به شرایط قرار گیری آپارتمان و نکات فنی مهندسی و ایمنی، در انتخاب درست و دقیق آپارتمان برای داشتن آرامش و آسایش و امنیت در آپارتمان خریداری شده به شما کمک خواهد کرد.

 

سامان ۷۲۴