61 770x449 - هنگام خرید ملک باید به نکات مهمی توجه کنید

هنگام خرید ملک باید به نکات مهمی توجه کنید

 

چگونه یک خانه ی لاکچری پیدا کنیم؟

به نظر شما چه خانه ای لاکچری محسوب می شود؟ در واقع چه اتفاقی می افتد که وقتی به خانه ی فردی وارد می شویم احساس می کنیم خانه اش لاکچری است؟ شاید به نظرتان عجیب بیاید اما برای اینکه یک خانه لاکچری به نظر بیاید معیارهای مختلفی مطرح است.  آنچه که بدیهی است یک خانه ی لاکچری به طور کلی منحصربفرد است و با خانه های دیگر تفاوت ظاهری دارد.

 

معیارهای لاکچری بودن خانه چیست؟

نکته جالب توجه این است که مفاهیمی مانند پرستیژ، خاص بودن و قیمت های آنچنانی با معنای لاکچری بودن در هم تنیده اند. یکی از معیارهای خانه ی لاکچری غیر تکراری بودن و متفاوت بودن آن نسبت به خانه های دیگر است.

 

حالا سوالی که مطرح می شود این است که چه معیارهایی باعث می شود که یک خانه متفاوت به نظر برسد؟ یا به عبارتی چه امتیازاتی باید داشته باشد که تکراری نباشد؟

 

یکی از عوامل بسیار مهم و تاثیرگذار، معماری این خانه هاست که بر اساس سبک های قدیمی که عمدتا تکرار می شوند، ساخته نشده باشد. شاید در خانه ای بهترین نوع سرامیک موجود در بازار به کار رفته باشد اما نمی توان نام لاکچری به آن داد چرا که این سبک چینش سرامیک است که به خانه زیبایی می بخشد.

 

در خانه ی لاکچری انگار هرچیزی همان جایی قرار دارد که باید باشد. تلفیق مصالح ساختمانی در کنار هم به قدری دقیق و ظریف انجام شده است که انگار از ابتدا با هم خلق شده اند. کاربرد کناف کاری هایی با رنگ طلایی و نورپردازی هایی که همه چیز را در خانه رویایی جلوه می دهد.

از نظاره کردن بخش های مختلف خانه سیر نمی شوید و می خواهید ساعت ها در محوطه باز ساختمان بنشینید و  مدتها محو جذابیت های سنگ چین، نمای ساختمان، استخر، آب نما  و فضای سبز طراحی شده برای نمای ساختمان باشید.

 

f2df7952 a8b3 48dd 8f67 d79abc855ee9.f10 1024x678 - هنگام خرید ملک باید به نکات مهمی توجه کنید

خانه های لاکچری چه سبک هایی دارند؟

خانه های لاکچری سبک های بسیار متفاوتی دارند و این مسئله بسیار حائز اهمیت است که بدانید دقیقا چه سبک خانه هایی بیشتر نظر شما را جلب می کند و کدام گزینه بهترین است. نکته ای که در مشاور املاک به آن تاکید می شود آن است که سبک معماری یک خانه باید با متراژ آن تناسب داشته باشد.

 

به عنوان مثال به کار بردن معماری عجیب و غریب و پیچ در پیچ برای یک فضای کوچک هرگز نمی تواند جذابیت داشته باشد. انتخاب طرح و رنگ و نوع دیوار پوش ها و سبک معماری سقف ها باید به گونه ای باشد که خانه بزرگ و دل باز به نظر بیاید.

 

یکی از سبک هایی که در خانه های لاکچری بسیار پرکاربرد و پرطرفدار است سبک های معماری اشرافی است. در این نوع از معماری کنده کاری های عمیق بر روی ستونها و سقف انجام می شود. در آشپزخانه هم از کابینت هایی چوبی با تراشهای جذاب و در عین حال ساده و شیک استفاده می شود که کاملا حس اشرافی بودن را منتقل می کند.

ناگفته نماند که سبک های کلاسیک هم می تواند در دسته بندی خانه ی لاکچری قرار بگیرد. حال به بخش اول صحبتمان گریزی داشته باشیم که یکی از ویژگی های اصلی خانه ی لاکچری این است که ایده ای غیر تکراری دارد. بنابراین با چنین توصیفی خانه های کلاسیک در عین سادگی زیادی که دارند در زمره خانه های لاکچری قرار می گیرند.

 

نمای بیرونی خانه ی لاکچری

بهرحال همانطور که گفتیم یک خانه ی لاکچری باید دل باز باشد؛ باید طراحی آن به گونه ای باشد که از زوایای نور خورشید به طور بهینه برای روشنایی منزل استفاده شود. خانه ی لاکچری پنجره های بلند و سر تاسری دارد.

حتی در مواقعی به وسعت دیوار یک ضلع خانه کاملا شیشه ای است. مزیت این پنجره های بلند این است که علاوه بر زیبایی منزل، ویوی وسیع و دل انگیزی از فضای باز محوطه ی بیرونی خانه ایجاد می کند که می تواند بی نظیر باشد.

اگر در ورودی ساختمان از المان های جدا کننده و سردرهایی با طراحی منحصربفرد استفاده شود جذابیت نمای ساختمان را دو چندان می کند.

و حالا به یک موضوع اساسی دیگر می رسیم که در لاکچری بودن یک خانه تاثیر زیادی دارد و آن هم موقعیت مکانی است که خانه در آنجا واقع شده است. این عامل نقش بسزایی در لاکچری بودن خانه دارد و در قیمت تمام شده آن نیز بسیار تاثیر گذار است.

از یک دید دیگر هم می توان به لاکچری بودن نگاه کرد؛ لاکچری بودن می تواند نوعی از برداشت شخصی افراد باشد. بطور کلی تعریف خانه ی لاکچری برای افراد مختلف متفاوت است؛ معیارهایی مانند طراحی زیبا و لوکس اتاق خواب ها، سقف های بلند با معماری زیبا و خیره کننده ، استفاده از روف گاردن، محوطه باز باطراحی ویژه فضای سبز با سنگ چین های مارپیچی در میان چمن ها و مواردی از این دست، رویای افراد برای دستیابی به خانه ی لاکچری است.

 

160787078 1024x678 - هنگام خرید ملک باید به نکات مهمی توجه کنید

طراحی خانه هایی کوچک اما لاکچری با پلان باز گیاهان طبیعی

این را به خاطر داشته باشید که همیشه خانه های درندشت و بسیار وسیع نماد لاکچری بودن نیستند بلکه گاهی طراحی جالب و استفاده از فضاهای باز و کم کردن اتاقهای کوچک کوچک می تواند فضایی لاکچری ایجاد کند. محوطه سازی های ساختمان، حد الامکان برداشتن دیوارها ، مرزها و حصارهای غیرضروری و بجای آن استفاده از پلان باز با گیاهان طبیعی، می تواند فضای فوق العاده دلنشینی ایجاد می کند.

 

طراحی دکوراسیون در خانه ی لاکچری

برای اینکه یک خانه لاکچری به نظر برسد دکوراسیون داخلی تاثیر زیادی دارد. طراحی متفاوت سقف همراه با چراغ های آویز زیبا و نورپردازی مدرن، طراحی مارپیچی راه پله ها و تزیین و چینش خاص و متفاوت مبلمان و فضاسازی زیبا با گیاهان، رازهای ایجاد یک فضای لوکس در خانه است. در خانه ی لاکچری چراغ های شیشه ای که در بالای میز نهار خوری نصب می شوند جذابیت خاصی به این فضا می دهند.

 

ترکیب سنت و مدرنیته

یکی دیگر از سبک هایی که این روزها مورد اقبال طرفداران خانه های لاکچری قرار می گیرد ترکیب سبک های سنتی با سبک های جدید آمیخته با تکنولوژیهای جدید است. خانه هایی که علاوه بر اینکه آسایش و راحتی را به ارمغان می آورد هر گوشه ای از آن نمادی از معماری داخلی جذاب ایرانی است. فضاسازی هایی که شما را به قعر تاریخ اصیل ایرانی می برد . به عبارتی تعریف خانه ی لاکچری در کنار اصالت معماری و هنر ایرانی معنا پیدا می کند.

 

مطالب بیشتر: