معنا و مفهوم خانه های هوشمند

اتصالات مهم ترین زیربنای خانه های هوشمند

ایده خانه های هوشمند زمانی مطرح شد که گوشی های معمولی به گوشی های هوشمند تغییر کردند.  شما با گوشی هوشمند می توانید به اینترنت وصل شده و فایل های مورد نیاز خود را دانلود کنید.

در خانه های هوشمند شما با گوشی های هوشمند می توانید وسایل خانگی مانند یخچال فریزر، ماکروویو، تلویزیون، اجاق گاز و صدها وسیله دیگر را کنترل کنید، حتی می توانید ابزارهای لازم جهت کنترل نوزادتان را خریداری کرده و از صدای گریه او مطلع شوید.

در خانه های هوشمند، همه وسایل خانگی بهم متصل هستند و با یک دستگاه مرکزی کنترل می شوند. شما می توانید با وسایل کنترل از راه دور آب و هوای منزل، لوازم، قفل ها و دوربین ها را کنترل کنید و حتی اگر در بیرون از منزل هم بر اوضاع منزل کنترل داشته و آن ها را کنترل و نظارت کنید.

شما می توانید از طرق وای فای وسایل خانگی خود را کنترل کنید. حتی برخی از وسایل به گونه ای طراحی شده اند که شما می توانید با بلوتوث آن ها را کنترل کنید. بنابراین در این شرایط اینترنت هم لازم نخواهد بود. البته سیستم بلوتوث و اینترنت مزایا و معایبی دارند.

مزایای خانه های هوشمند

 

 

راحتی و اتصالات مهم ترین مزایا خانه های هوشمند است که برای شهرنشینان به ارمغان آورده است. در خانه های هوشمند می توانید بسیاری از کارها را با سرعت بیشتر و در زمان کمتری انجام دهید. کارهایی مانند تنظیم تهویه، روشن کرد اجاق گاز، ماکروویو، روشن کردن تلویزیون با فشردن دکمه ای انجام می شود. حتی در برخی مواقع شخص برنامه ریزی می کند که به محض ورود به خانه، آهنگ مورد علاقه اش نواخته شود.

با زمان بندی می توانید بسیاری از کارها را انجام دهید، حتی می توانید برخی از کارها را به زمان های دیگری موکول کنید. حتی برخی وسایل به گونه ای طراحی شده اند می توانید کارهای خود را در آن ها برنامه ریزی کنید تا به طور خودکار و اتوماتیک بدون حضور شما، کارها انجام شود.

میزان استفاده از انرژی در خانه های هوشمند افزایش می یابد. شما ترموستات را برنامه ریزی می کنید که خانه را به چه میزان گرم کند. به همین دلیل هرگز انرژی تلف نخواهد شد. زمانی که در خانه نیز نباشید، میزان گرمایش و سرمایش کاهش یافته و در نتیجه مبالغ قبوض هم کاهش خواهد یافت. شما با روش های دیگری هم می توانید میزان بهره وری انرژی را تنظیم کنید تا از هدررفت آن جلوگیری کنید.

زیربنای خانه های هوشمند در سایه محصولات هوشمند

در حال حاضر بسیاری از شرکت ها محصولات متنوعی را برای خانه های هوشمند طراحی و تولید می کنند. لامپ هوشمند یکی از آنهاست.

لامپ هوشمند

 

 

لامپ های هوشمند براساس زمان بندی مشخص شده شما روشن و خاموش می شوند یا این که براساس حرکت افراد در فضاهای ساختمان روشن و خاموش شده و بدون نیاز به دست زدن به کلید و می توانید با گوشی آن را خاموش کنید.

تلویزیون هوشمند

 

 

تلویزیون های هوشمند به اینترنت متصل می شوند و شما می توانید انواع محتواها را به سلیقه خودتان انتخاب کنید. حتی می توانید فیلم مورد علاقه خودتان را دانلود کنید یا از طریق تلویزیون وارد شبکه های اجتماعی شده و محتواهای مورد علاقه خود را با دوستان و آشنایان به اشتراک بگذارید.

وسایل دیگر خانگی مانند اجاق گاز، یخچال فریزر، نیز هوشمند شده اند، اجاق گازها دود کمتری تولید می کنند. حتی قفل های هوشمندی برای ورودی های خانه و ساختمان طراحی شده اند که با گوشی های هوشمند کار می کنند. شما با گوشی هوشمند خود می توانید چندین وسیله خانگی را کنترل کنید و بدین ترتیب میزان استفاده از انرژی را در خانه کاهش دهید و به بهترین وجهی از آن استفاده کنید.

 

همین الان دست به کار شوید و خانه خود را هوشمند کنید

خوب حالا که وسایل هوشمند را شناختید می توانید آن ها را خریداری کرده خانه ای هوشمند را برای خود و اعضای خانواده تان طراحی کنید.

زیربنای خانه های هوشمند، اتصالات دستگاه های خانگی بهم است بنابراین حتما آن ها را بوسیله امواج اینترنت بهم متصل کنید.

البته لازم نیست که برای داشتن خانه ای هوشمند چندین هزار دلار هزینه کنید، بلکه شما می توانید با کمترین هزینه، خانه ای هوشمند را ایجاد کنید. می توانید از محصولات شرکت هایی استفاده کنید که مناسب بودجه شما باشد و در عین حال باکیفیت نیز باشد.

 

مطالب بیشتر: