معماری های شگفت انگيز ساختمان

معماری های شگفت انگیز ساختمان

تغییر معماری ساختمان

معماری ساختمان در زیبایی ملک تاثیر دوچندان دارد، معماری به درون ساختمان توجه دارد بنابراین هرچقدر معماری ملکی زیباتر و دلنشین تر باشد به همان اندازه در جذب مشتری تاثیرگذارتر خواهد بود. البته خیلی از افراد هنوز با مفهوم درست معماری آشنا نشده اند و فکر می کنند که خانه باید مثل دوران قدیم ساده باشد در حالی که طبق تعاریف جدید، خانه های مدرن امروزی معماری دیگری را در درون خود دارند. در حال حاضر معماران در سراسر جهان سعی می کنند که خانه های جدید و زیبایی را طراحی و بنا کنند که چشم هر بیننده ای را مسحور کند. با یک نگاه کلی به معماری جهان متوجه این دگرگونی می شویم.

در معماری ساختمان انواع رشته های گوناگون مانند مهندسی، و معماری درهم می آمیزد تا خانه ای مجلل آفریده شود. معماران بزرگ همیشه کارهای بزرگی انجام می دهند و آن چه که شما در معماری های کوچک شهرهای می بینید شاید حاصل کار یک معمار کوچک باشد، معماران بزرگ؛ تیم بزرگی دارند که هریک وظایف به خصوصی دارند که در نهایت منجر به موفقیت تیم می شود. معمار کارهای اعضای تیم را بررسی می کند تا اشکالی پیش نیاید.

با تغییر معماری ساختمان شاهد آن هستیم که درون ساختمان زیباتر شده و به نوعی هرچیزی سرجایش خودش قرار گرفته است.

اصول معماری ساختمان

در هر ساختمانی صرف نظر از کاربری اداری، تجاری یا مسکونی باید ۳ بخش طراحی شود.

بخش اول ــ پلان ها و نمای داخلی ساختمان مشخص شده و طراحی می شود.

بخش دوم ــ  براساس آیین نامه اجرایی کشور، نقشه ساختمان طراحی شده و اجرا می شود.

بخش سوم ــ تاسیسات ساختمان مانند تاسیسات برقی و مکانیکی مشخص شده و نصب می گردد.

در هر بخش متخصص به خصوصی انجام وظیفه می کند: در بخش اول، مهندس معمار، در بخش دوم، مهندس عمران و در بخش سوم، مهندس مکانیک تاسیسات را مشخص کرده و نصب می کند.


نقش معمار در ایجاد تغییر در معماری ساختمان

معمار، همان کسی است که می تواند پلان های ساختمان را طراحی کرده و بر نحوه اجرای آن ها نظارت کند. رشته معماری رشته خاصی است که در هر جای دنیا، طرفداران خود دارد. معماران باید معماری گذشته را مطالعه کرده و با الهام گیری از آن ها معماری های جدیدی را طراحی کنند و با این روش تغییر معماری ساختمان را فراهم آورند.


نمونه هایی از
  تغییر معماری ساختمان

مجتمع مسکونی چهل باغ ساختمان

8a47578d1d 1024x658 - معماری های شگفت انگيز ساختمان

 

مجتمع مسکونی چهل باغ ساختمان، یک ساختمان ۱۶ طبقه با ۳۵ واحد مسکونی است که هرکدام از واحدهای مجتمع، حیاط و باغچه ای زیبا و سرسبز دارند. مساحت این مجتمع ۲۱۲۵۰ مترمربع بوده و در زمینی به مساحت ۳۲۰۰ متر بنا شده است. ۴ گروه از بزرگترین معماران کشور، این مجتمع را طراحی کرده اند.

 

مجتمع باغ فرشته

7 1 - معماری های شگفت انگيز ساختمان

مجتمع باغ فرشته در بهترین خیابان فرشته سر برافراشته است. این ساختمان به معنای واقعی ویلایی در ارتفاع است که در آن آپارتمان های دارای بالکن به خانه های حیاط دار تغییر شکل داده اند و بدین ترتیب در زندگی این افراد ارزش های زیادی ایجاد شده است. به گونه ای که بسیاری از واحدها به حیاط هایی دسترسی دارند که این حیاط در ارتفاع جای گرفته اند. شما در این ساختمان می توانید تلفیق حیاط و باغ را شاهد باشید. ساکنان این مجتمع زیبا از طریق حیاط اختصاصی خود به خانه راه می یابند.


ویلای ماگوش

Villa magush 2 1024x683 - معماری های شگفت انگيز ساختمان

 

ویلای ماگوش در دامنه های رشته کوه های آرارات جای گرفته و می توان تمامی منظره شهر را به یکباره دید. ماگوش نام قدیمی ماکوست که نام این پروژه است. نمای خارجی ویلای حاصل همکاری طراحان و کارفرماست که در نهایت این چنین زیبا نمایان شده است.

مساحت ویلای ماگوش ۱۵۰ مترمربع بوده و یک بالکن به مساحت ۱۵۰ مترمربع نیز دارد. سقف تراس های باریک و کشیده را دربر می گیرد و ۳ ستون نیز از روی زمین این ویلای زیبا را به آسمان بلند کرده اند و در نهایت یک نرده شیشه ای فریم لس دید ساکنان را تا افق می گستراند. فضای داخلی ویلا مارپیچی بوده و طوری که هر کسی که وارد این ویلا می شود باید یک مسیر پیچ در پیچ را طی کند، همین حرکت مارپیچی حس نفر را تغییر می دهد و باعث می شود که حتی نسبت به دیگر بخش های ساختمان با حس متفاوتی وارد شود زیبایی آن را از نزدیک لمس کند.

مطالب بیشتر: