photo 1529431865193 76b603059783 770x480 - تفاوت های خانه های نوساز و كلنگی

تفاوت های خانه های نوساز و کلنگی

 

اگرچه خریداران خانه کلنگی از مزایا و منافع خانه های نوساز محروم هستند ولی از امتیاز سهم بیشتری به هنگام ساخت و ساز برخوردارند و می توانند سود بیشتری را بدست بیاورند.
خانه کلنگی همان خانه قدیمی بوده و حالا به مرور زمان عمر مفید مصالح ساختمانی به سر آمده و بنابراین لازم است که تخریب شده و از نو بنا شوند. در واقع خانه کلنگی به مرور زمان به خانه نوسازی تبدیل خواهند شد و حتی در برخی مواقع به صورت آپارتمان ها یا آسمان خراش هایی سر به آسمان می سایند.

با افزایش قیمت مسکن به تدریج بر میزان تقاضای خانه ها نوساز افزوده شد. خانه هایی که بیش از ۱۵ سال عمر دارند. آپارتمان های نوساز در مقایسه با خانه کلنگی عمر مفیدی زیادی دارند و قابلیت سکونت در آن ها نیز بیشتر خواهد بود. خانه ها نوساز از امتیازات خاص و ویژه ای برخوردارند. خانه ها نوساز نمای خوب و مشاعات خیلی بهتری نسبت به خانه کلنگی دارند.
وضعیت سکونت در خانه ها نوساز خیلی بهتر است. امکانات سکونت بهتری در خانه ها نوساز تعبیه شده و نورگیری کافی را نیز دارند. به همین دلیل است که وقتی خانواری در یک خانه نوساز سکونت می یابد تا چندین سال از جابجایی به منازل دیگر رهایی می یابد.

 

B3 BD428 HUPPAG H 20180717150518 - تفاوت های خانه های نوساز و كلنگی

 

 

البته خریداران خانه کلنگی نوسازی شده هم کم نیستند ولی این افراد هم از امتیازات خاصی برخوردارند. این افراد در زمان ساخت و ساز از سهم زیادی به هنگام ساخت و ساز بهره مند هستند و حتی مواقع مشاهده شده که با پرداخت مبالغی می توانند صاحب یک خانه نوساز شوند. البته خریداران خانه کلنگی همیشه چشم انداز میان مدت را برای سود خود در نظر می گیرند.

به همین دلیل آپارتمان ها را با کمترین قیمت منطقه خریداری می کنند و سال بعد با هزینه های اندکی آپارتمان را نوسازی کرده و به فروش می رسانند. همین مسئله در مورد آپارتمان های با عمر ۱۶-۱۷ سال نیز صدق می کند و به همین دلیل است که خریداران خانه کلنگی خانه کلنگی نوسازی شده با آینده ای روشن می توانند نسبت به این خانه ها تصمیم بگیرند. بنابراین خانه کلنگی نوسازی شده با سودهای سرشاری مواجه هستند و می توانند با کمترین هزینه ملک خود را نوسازی کرده و به فروش برسانند.

اگرچه خانه ها نوساز از مزایای خیلی خوبی نسبت به خانه کلنگی برخوردارند ولی مشاورین املاک توصیه می کنند که با خرید خانه کلنگی می توانید خیلی راحت صاحب خانه شوید.

خانه ها نوساز ظاهر خیلی خوب و امکانات بالایی دارند و به همین دلیل هم قیمت آن ها بالا خواهد بود ولی خانه کلنگی عمر مفید خود را کرده اند و مصالح فرسوده شده اند بنابراین با نوسازی می توان قابلیت سکونت را به آن ها اضافه کرد.

 

interior scene set modeling   old house by trelderanx d6h1lvw - تفاوت های خانه های نوساز و كلنگی

تفاوت قیمت های خانه کلنگی و خانه نوساز در مناطق مختلف تهران

در کل خرید خانه کلنگی برای خانوارهایی بهتر است که سرمایه خرید خیلی بالایی ندارند. این خانوارها می توانند خانه کلنگی کوچکی را در شرق تهران خریداری کنند که در هر حال سکونت در شرق تهران خیلی بهتر از جنوب تهران است. حتی قیمت های مسکن در شرق تهران خیلی بهتر از غرب و شمال تهران است.

شاید به هنگام خرید نوساز احساس کنید که برنده شده اید ولی به هنگام فروش متضرر خواهید شد. خانه کلنگی به لحاظ سرمایه گذاری اصلا خوب نیست ولی بهترین گزینه برای نوسازی است و می توان با نوسازی آن را با قیمت خوب و مناسبی به فروش رساند.

خرید خانه کلنگی برای نوسازی ضرر محسوب می شود در حال حاضر قیمت مصالح ساختمانی رو به افزایش است و فروش خانه نوسازی در بازار فعلی مسکن هم به دشواری صورت می گیرد.

میزان سود نوسازی خانه کلنگی هم خیلی کم است و اگر هم سودی داشته باشد فقط ۵۰ درصد خواهد بود، پس متوجه می شویم که خرید خانه کلنگی به صرفه نیست. با توجه به سودهای بانکی خریداران بهتر است که هرگز به سراغ این خانه ها نروند چرا که به طور یقین متضرر خواهند شد.

پس متوجه می شویم که در صورتی که خریداران سرمایه اندکی داشته باشند می توانند خانه کلنگی را خریداری کنند و بعد از مدتی آن را با هزینه اندک نوسازی کرده و به فروش برسانند که البته قیمت خرید خانه کلنگی در کل منطقه نسبت به سایر خانه ها خیلی پایین تر خواهد بود. ولی خانوارهایی که سرمایه خرید هنگفتی دارند می توانند در همان ابتدا به سراغ خانه های نوساز بروند و با خیال راحت ساکن شوند.

 

مطالب بیشتر: