Saman724 321456980214569 - تسهیلات بانک مسکن برای خرید مسکن

تسهیلات بانک مسکن برای خرید مسکن

 

طبق تجربیات کارشناسان با تجربه سامان ۷۲۴، به طور قطع مهم ترین مسئله تاثیر گذار بر سطح رضایت شما از خانه می تواند منطقه ای باشد که در آن قصد خرید خانه را دارید و مشکل اینجاست که قیمت خانه در مناطق مختلف با هم تفاوت داشته و هر چه از جنوب شهر به سمت شمال آن حرکت کنید قیمت آن افزایش پیدا خواهد کرد. همان طور که قبلاً در مراحل خرید خانه توصیه کرده ایم، اولین گام در خرید خانه ارزیابی کلی دارایی و بودجه شماست، در این مرحله بایستی بودجه کلی خود را ارزیابی کنید تا بتوانید معیارهای بعدی را در انتخاب خانه مشخص کنید. در این مرحله می توانید در صورتی که قدرت باز پرداخت داشته باشید روی گزینه تسهیلات مسکنی که توسط بانک مسکن به متقاضیان تعلق می گیرد هم فکر کنید.

ممکن است عجله ای در خرید خانه نداشته باشید پس بهتر است که یک سپرده در بانک داشته باشید تا قابلیت دریافت وام را پیدا کنید ولی اگر برای خرید خانه عجله دارید بهتر است برای خرید اوراق تسهیلات بانک مسکن، سری به بازار فرابورس بزنید. در ادامه نحوه دریافت وام را به صورت مفصل توضیح خواهیم داد.

 

Saman724 3002150859731542 - تسهیلات بانک مسکن برای خرید مسکن


روال دریافت وام مسکن از بانک مسکن

روال قبلی در بانک مسکن برای دریافت تسهیلات به این ترتیب بود که افراد به بانک مسکن مراجعه و با افتتاح حساب با دارایی نه میلیون تومان واجد شرایط دریافت وام مسکن می شدند و بعد از مدتی تسهیلات خود را دریافت می کردند. روالی که در حال حاضر جاری است به این ترتیب است که افراد بایستی حسابی با عنوان “حساب سپرده سرمایه گذاری ممتاز” را افتتاح کرده و موجودی خود را در آن نگه داری کنند، به صورت ماهیانه علاوه بر سود سپرده به آن ها امتیازی جهت دریافت تسهیلات بانکی اعطاء خواهد شد که زمانی واجد شرایط وام خواهند بود که امتیاز آن ها به سقف مورد نظر بانک مسکن رسیده باشد. اما در صورتی که شخصی برای دریافت وام مسکن از بانک مسکن عجله داشته باشد می تواند این اوراق تسهیلات بانک مسکن را از بازار فرا بورس هم خریداری کند چرا که این اوراق هنگامی که توسط بانک مسکن به افراد بعد از رسیدن امتیاز آن ها به سقف مورد نظر تعلق می گیرد، دارای تاریخ انقضاء می باشد بنابراین در صورتی که افراد قصد خرید مسکن و یا دریافت تسهیلات بانک مسکن را نداشته باشند می توانند این اوراق را در بازار فرابورس به فروش بگذارند و به این ترتیب افراد واجد شرایط آن را خریداری و اقدام به دریافت تسهیلات بانک مسکن می کنند.

 

انواع تسهیلات بانک مسکن

اوراق تسهیلات بانک مسکن به نام اوراق حق تقدم تسهیلات بانک مسکن ( تسه) درواقع اوراقی می باشند که دارنده با مراجعه به بانک مسکن در ازای هر برگ از این اوراق می تواند از امتیاز استفاده از ۵ میلیون ریال تسهیلات مسکن مربوط به خرید و یا ساخت مسکن بهره برداری کند. در شرایط کنونی از اوراق تسهیلات بانک مسکن می توان برای دریافت دو نوع وام به صورت همزمان استفاده کرد:

 

  1. تسهیلات بانک مسکن با مبلغ ۴۵۰ میلیون ریال برای احداث و خرید مسکن، دوره باز پرداخت دوازده ساله و با ۱۶ درصد سود
  2. تسهیلات بانک مسکن با مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال برای تعمیر (جعاله)، دوره پرداخت باز پرداخت پنج ساله و با ۱۶ درصد سود

 

پس با توجه به ارزش ۵ میلیون ریالی اوراق تسهیلات بانک مسکن برای دریافت وام ۴۵۰ میلیون ریالی بایستی ۹۰ عدد اوراق تسهیلات بانک مسکن خریداری شود. قیمت هر برگ از اوراق تسهیلات بانک مسکن در اردیبهشت سال جاری ۷۵۰ هزار ریال می باشد، برای خریدار قیمت خرید اوراق تسهیلات بانک مسکن در بازار فرابورس حدود ۶۵۰ میلیون ریال خواهد بود.

 

Saman724 300215001458 1024x576 - تسهیلات بانک مسکن برای خرید مسکن

 

سامان ۷۲۴ به عنوان دوست و مشارو شما در امر مسکن در راستای بهره برداری بهتر از این امکان در تحقیقات به عمل آمده به این نتیجه رسیده است که اشخاصی که قصد خرید اوراق تسهیلات بانک مسکن را دارند بایستی ارزان ترین اوراق را خریداری کنند. اوراق هایی که در تاریخ های مختلف به فروش می رسند عملکرد یکسانی دارند، فقط تاریخ انقضاء آن ها با هم تفاوت دارد که موجب تغییر قیمت آن ها شده است. بهتر این است که در هنگام خرید با بانک مسکن نیز هماهنگی های لازم را انجام دهید.

در نظر داشته باشید که از زمان خرید اوراق تا انجام عملیات بانکی جهت دریافت وام نیاز به یک بازه زمانی دارید، طبق تحقیقات به عمل آمده توسط سامان ۷۲۴ زمان تشکیل پرونده و مراحل بانکی به طور معمول از دو هفته تا یک ماه به طول می انجامد، بهتر است راجع به زمان مورد نیاز با بانک مسکن هماهنگی های قبلی را به عمل آورده باشید تا اوراق تسهیلات بانک مسکن شما تا تاریخ دریافت تسهیلات منقضی نشوند. مبلغ تسهیلات بانک مسکن در به صورت چک بانکی به تقاضا کننده وام تقدیم خواهد شد.

 

مطالب بیشتر: