مشاوره حقوقی املاك، روشی برای جلوگیری از كلاهبرداری های ملكی

مشاوره حقوقی املاک، روشی برای جلوگیری از کلاهبرداری های ملکی

مشاوره حقوقی املاک،روشی برای جلوگیری از کلاهبرداری های ملکی و مشاورین املاک غیرقانونی

در برخی از موارد، افرادی بدون مجوزهای قانونی، بنگاه مشاورین املاک را راه اندازی کرده و با خرید و فروش های غیرقانونی املاکی را به مردم می فروشند.

امروزه دیگر معاملات ملکی به صورت سنتی انجام نمی شود و بلکه به صورت قانونی و توسط بنگاه های مشاورین املاک و با ارائه کد رهگیری به انجام می رسد. دیگر نباید انتظار داشته باشید که خریدار و فروشنده سر ملک معاملات ملکی را انجام دهند. در هر حال حاضر همه مشاورین املاک کد خاصی مربوط به خود در سامانه معاملات ملکی دارند که با همان کد خاص خودشان می توانند معاملات را به ثبت برسانند.

 

1-مشاوره حقوقی املاک، روشی برای جلوگیری از کلاهبرداری های ملکی و  شغل اول مشاور املاک

در صورتی که معامله املاک شغل اول شما باشد به سود سرشاری دست خواهید یافت. اکثر افرادی که به کار معاملات ملکی مشغول هستند، دانشجو، بازنشسته یا پشت کنکوری هستند و با این کار توانسته اند که به سودهای کلانی دست یابند. اگرشما با جان و دل کار کنید در این صورت به موفقیت های چشمگیری دست خواهید یافت.

 

2-مشاوره حقوقی املاک، روشی برای جلوگیری از کلاهبرداری های ملکی   و شنونده خوب مشاور

شنونده خوب همیشه در جذب مشتری موفق است. مشتریان دوست دارند که یک نفر به حرف های آنان خوب گوش دهد. هرگز حرف های مشتری، را قطع نکنید. زمانی که شما به او در انجام معامله دلسوزی کنید به طور یقین در کار خودتان موفق خواهید شد.

 

3-مشاوره حقوقی املاک، روشی برای جلوگیری از کلاهبرداری های ملکی  و تصور خود به عنوان مشتری، روشی منطقی برای انجام معاملات املاک

شما به عنوان مشاورین املاک باید به نیازهای مشتری توجه کنید. شما باید از دیدگاه مشتری به معامله نگاه کنید تا بتوانید یک معامله موفق داشته باشید. متناسب با بودجه و شان مشتری ، ملک مورد نظر مشتری را به او نشان دهید و به او بقولانید که در معامله سود کرده است.

 

property title fraud hits three year high figures show 136399617938103901 150804142313 - مشاوره حقوقی املاك، روشی برای جلوگیری از كلاهبرداری های ملكی

 

4-مشاوره حقوقی املاک، روشی برای جلوگیری از کلاهبرداری های ملکی  و درنظر گرفتن منافع فروشنده

شما به عنوان مشاور املاک باید منافع فروشنده را هم درنظر بگیرید. در برخی مواقع، مشاورین املاک فقط به منافع فروشنده توجه می کنند و در همین حالت است که خریداران ملک به کنار گذاشته و قیمت های مسکن شکننده می شود. توجه به منافع خریدار و فروشنده می تواند برای یک مشاوراملاک نتایج خوبی را به بار بیاورد.

 

real estate law featured - مشاوره حقوقی املاك، روشی برای جلوگیری از كلاهبرداری های ملكی

 

5-مشاوره حقوقی املاک، روشی برای جلوگیری از کلاهبرداری های ملکی  و ترفند پورسانت

برخی از مشاورین املاک با ترفندهای سعی می کنند که به خریدار بقبولانند که خریدار ملک را پسند کرده و دوست دارند که بخاطر دریافت پورسانت معامله به انجام برسد در حالی که خریدار و فروشنده در مورد ملک و قیمت نظرهای متفاوتی دارند. دریافت پورسانت نباید شما را به یک معامله نادرست بفریبد. برخی از مشاورین بعد از دریافت پورسانت، دیگر کارهای بعدی ملک را پیگیری نمی کنند.

مشاوره حقوقی املاک، روشی برای جلوگیری از کلاهبرداری های ملکی و وظیفه منحصربفرد مشاورین املاک

بنگاه های مشاورین املاک نه تنها باید در زمینه ملک مشاوره بدهند باید باید بتوانند معاملات را طوری انجام دهند که هم خریدار و هم فروشنده از معامله رضایت داشته باشند، مشاوره ملکی قبل از معامله بهترین روش جهت جلوگیری از متضررشدن در معامله است. مشاورین املاک باید به قوانین حقوقی ملک هم مسلط باشند تا در انجام معاملات مختلف املاک خبره و ماهر شوند.

 

real estate attorneys - مشاوره حقوقی املاك، روشی برای جلوگیری از كلاهبرداری های ملكی

 

مشاورین املاک باید اسناد ملکی دقیق و حساب شده بنویسند و همه نکات حقوقی آن را به خریدار و فروشنده گوشزد کنند. مشخص کردن میزان حق الزحمه مهم ترین کاری است که باید قبل از معامله انجام شود. مشاورین باید بر مبنای نرخ مصوب اتحادیه حق الزحمه خود را دریافت کنند.

مشاورین املاک می توانند ملک مورد نظر شما را در مدت کوتاهی پیدا کرده و این بخاطر بانک اطلاعاتی دقیق آن هاست، البته امروزه جستجوی ملک در پرتوی اینترنت راحت شده و در کنار این قضیه فروشندگان نیز مشخصات ملک خود را به بنگاه های املک اعلام می کنند و بدین ترتیب شما می توانید ملک خود را از میان صدها گزینه موجود انتخاب کنید.

 

مطالب بیشتر: