de7db5c0 d0c8 11e7 986f 48a2e310a482 1320x770 114722 - تفاوت های اجاره و خريد ملك در تهران با شهرستان ها

تفاوت های اجاره و خرید ملک در تهران با شهرستان ها

تفاوت های اجاره و خرید ملک در یک نگاه کلی

ارقام اجاره و خرید ملک در تهران با شهرستان ها آنقدر زیاد است که نمی توان همگی آن ها را یک جا جمع کرده و بیان کرد. مبلغ اجاره خانه در تهران سربه فلک می زند و اصلا با شهرستان ها قابل مقایسه نیست. در تهران علی رغم بالابودن مبلغ اجاره بها، مساحت واحدهای استیجاری هم کم است و در نهایت به 70 تا 80 مترمربع خلاصه می شود. اجاره خانه های ویلایی هم آن قدر بالاست که درخواست کنندگان خیلی کمی دارد و اکثر مستاجران تهرانی در خانه های آپارتمانی زندگی می کنند که لازم است که در این مورد حتما به قوانین و شرایط زندگی در آپارتمان آشنا باشند. در اینجا وضعیت مسکن را در 31 استان کشور بررسی می کنیم، وضعیت مسکن در سال گذشته علی رغم رونق در بازار مسکن در حدود 40 درصد در زمینه معاملات افت کرد. ولی مشخص است که وضعیت معاملات ملک در کل کشور دوباره رونق گرفته و مشخص است که رونق معاملات ملکی در تهران به سایر شهرستان ها تسری پیدا کرده است. میانگین قیمت هر مترمربع در همه 31 کشور در حال افزایش است. بازار معاملات مسکن در سال 95 دچار رکود شد ولی بلافاصله بعد از آن وارد فاز جدیدی شد که در نهایت در وضعیت مسکن در پایتخت منعکس شد. در حال حاضر معاملات مسکن در پایتخت از حالت رکورد خارج شده و فاز جدیدی برای معاملات مسکن گشوده شده است.

 

600w - تفاوت های اجاره و خريد ملك در تهران با شهرستان ها

 

مقایسه اجاره و خرید ملک تهران و شهرستان ها و نشانه های خارج شدن از رکود

کارشناسان معتقدند که اولین نشانه خروج مسکن از حالت رکود، افزایش خرید 100 واحد مسکن در سال است که نشان می دهد که بازار مسکن تغییرات شگرفی را تجربه می کند و می توان امیدوار بود که روزهای خوش در پیش روی ماست. بنابراین زمانی که تعداد معاملات مسکن در هر ماه به 100 واحد مسکن برسد می توانیم بگوییم که بازار مسکن از حالت رکود خارج شده است. ولی آنچه که مشخص است که معاملات مسکن در شهرستان ها روند کاملا متفاوتی را نسبت به تهران طی می کند. مشخص شد که بازار مسکن در شهر تهران در حدود 5 درصد افزایش داشته ولی در شهرستان مشخص است که بازار مسکن کاملا رکورد دارد و کسی علی رغم این که قیمت ها نسبت به تهران پایین است ولی خرید و فروشی در زمینه مسکن صورت نمی گیرد. با کمی بررسی و ارزیابی مشخص می شود که قیمت مسکن در خیلی از مناطق تهران به خصوص مناطق بالا شهر به شدت افزایش یافته، قیمت های حبابی مسکن از بین رفته و قیمت های واقعی نمایان شده است. وام های بانکی در تهران با قیمت 100 میلیون تومان و سایر کلانشهرها باعث شده تا واسطه گران به قیمت مسکن را افزایش دهند و این عمل باعث شده تا تاثیرگذاری وام های بانکی از بین برود. براساس مطالعات میدانی مشخص شده که افزایش قیمت های اجاره و کرایه باعث شده تا از تعداد معاملات مسکن کاسته شود. حتی تسهیلات بانکی که دولت به مردم ارائه می دهد با ارقام موجود مطابقتی ندارد. مردم دوست دارند که در محله های متوسط شهر زندگی کنند.


اجاره و خرید ملک در محله گیشا

 

828a9251c33941d7ae94e8b4f5467e8d 768x323 - تفاوت های اجاره و خريد ملك در تهران با شهرستان ها
به عنوان مثال قیمت هر مترمربع زمین در محله گیشا براساس اطلاعات سال 96، حدود 10 میلیون تومان است، البته در خیابان های فرعی حتی به حدود یک میلیارد و 800 میلیون تومان هم می رسد. قیمت واحدهای نوساز در مقابل کلنگی خیلی بیشتر است.

اجاره و خرید ملک در محله شهرآرا

 

151931 - تفاوت های اجاره و خريد ملك در تهران با شهرستان ها
محله شهرآرا یکی از بهترین محله های تهران است. در این محله تفاوت قیمت ها باورنکردنی است. به طور مثال قیمت هر مترمربع در محله های قدیمی به حدود 3 میلیون و 600 هزار تومان در سال 96 می رسید.


اجاره و خرید ملک در کلانشهر اصفهان

 

big.wzw2rb3r.x0p - تفاوت های اجاره و خريد ملك در تهران با شهرستان ها

کلانشهر اصفهان مقام دوم را به لحاظ گرانترین کلانشهر حفظ کرده است ، در این کلانشهر، میانگین خرید هر مترمربع واحد مسکونی در سال به حدود 882 هزار تومان می رسد.


اجاره و خرید ملک در کلانشهر اراک

 

ARAK - تفاوت های اجاره و خريد ملك در تهران با شهرستان ها

کلانشهر اراک بعد از تهران و اصفهان سومین شهر کلانشهر گران کشور است، طوری که میانگین خرید هر مترمربع در این شهر حدود 784 هزار تومان برآورد شده است. تفاوت های اجاره و خرید ملک در تهران و شهرستان ها خیلی زیاد است و البته امکانات موجود در ملک نیز باعث این تفاوت ها می شود. تفاوت های اجاره و خرید ملک متناسب با خرید یا اجاره مشخص می شود.

 

مطالب بیشتر: